Telefon z klawiaturą QWERTY

Telefon z klawiaturą qwerty Blackberry Q10

Telefon z klawiaturą qwerty Blackberry Q10

Na rynku dominują obecnie smartfony z ekranem dotykowym, jednak nadal część ludzi jest zwolennikami tradycyjnych telefonów z klawiaturą QWERTY. Za ich użytkowaniem przemawia przede wszystkim praktyczność i komfort pisania na fizycznej klawiaturze. Telefon dotykowy, mimo, że jest efektowny i nowoczesny, w wielu sytuacjach okazuje się niepraktyczny, np. kiedy chcemy wybrać numer albo odpisać na SMSa, w trudnych warunkach atmosferycznych bywa to niemożliwe. Zwolennicy urządzeń z klawiaturą QWERTY podkreślają fakt, że tego rodzaju telefony są solidniejsze i bardziej wytrzymałe. Aparaty te łączą klasyczne funkcje telefonów wraz z możliwością szybkiego i komfortowego pisania. Z pełną klawiaturą serfowanie po sieci czy pisanie notatek, jest niezwykle proste. Telefony z klawiaturą QWERTY często są wybierane przez biznesmenów, dla których liczy się zwłaszcza szybkość odpisywania na wiadomości. Przydadzą się także ludziom lubiącym czatować, zamieszczać wpisy na Facebooku i Twitterze oraz pisać sporo SMS-ów i maili.

Telefon z klawiaturą QWERTY – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa telefonu Producent Cena telefonu
1Manta TEL2201MantaAktualna Cena
2Blackberry Q5 RóżowyBlackberryAktualna Cena
3Blackberry Q10 BiałyBlackberryAktualna Cena
4Blackberry Passport CzarnyBlackberryAktualna Cena
5Blackberry Passport BiałyBlackberryAktualna Cena
6Blackberry PRIV 32GB CzarnyBlackberryAktualna Cena
7Blackberry 9900BlackberryAktualna Cena

Pełna lista telefonów z klawiaturą QWERTY…->

Jaki telefon z klawiaturą QWERTY wybrać i kupić?

Do wyboru mamy telefony z klawiaturą QWERTY klasyczne oraz z ekranem dotykowym. Modele klasyczne to tradycyjne jednobryłowce, z których wysuwa się klawiatura. Telefon dotykowy z QWERTY musi mieć przede wszystkim ekran o przekątnej co najmniej 4 cali, aby wygodnie pisać na klawiaturze. Na małym wyświetlaczu korzystanie z ekranu dotykowego będzie bardzo utrudnione. Modele dotykowe są trochę droższe, niż ich odpowiedniki bez klawiatury QWERTY. Jednak fizyczna klawiatura nie zasłania połowy ekranu. Czas reakcji na dotyk może być również wydłużony, dobrze jest to sprawdzić jeszcze przed zakupem. Wśród telefonów tego typu znajdują się także modele na dwie karty SIM (tzw. dual – sim). Często są one wybierane przez użytkowników biznesowych. Aparaty w klasycznych modelach z klawiaturą QWERTY są raczej kiepskiej jakości. Jeśli jednak zależy nam na zrobieniu dobrych zdjęć w przyzwoitej rozdzielczości, trzeba wybrać dotykowe urządzenia z QWERTY. Mają one zazwyczaj tą samą jakość co smartfony bez fizycznej klawiatury.

Cena telefonów z klawiaturą QWERTY

Ceny telefonów z klawiaturą QWERTY nie odbiegają znacznie od klasycznych modeli. Najtańsze modele kosztują około 100 – 150 złotych. W tej cenie dostajesz telefon wyposażony w system operacyjny producenta, na którym nie można instalować swoich programów. Smartfony z klawiaturą QWERTY można kupić już za około 300 złotych.

Szukaliście nas po przez:

  • telefony z klawiatura qwerty 2015 (9)
  • telefony qwerty 2015 (2)
  • Telefon z qwerty (2)
  • Telefon MANTA TEL2201 QWERTY (2)
  • telefon z qwerty 2015 (1)
  • telefon z klawiaturą qwerty (1)
  • opinie telefon klawiatura (1)
  • jaki telefon z qwerty (1)
  • jaki telefon qwerty wybrać (1)
  • dobry telefon z klawiaturą qwerty 2015 (1)