Telefon komórkowy dla seniora

Telefon dla seniora Manta TEL1707

Telefon dla seniora Manta TEL1707

Telefon komórkowy dla seniora, to urządzenie które zostało stworzone z myślą o starszym pokoleniu. Aparaty te zaprojektowano tak, aby ich obsługa była możliwie prosta i intuicyjna, a różne udogodnienia mają poprawić komfort ich użytkowania. Na rynku pojawia się coraz więcej telefonów dla seniorów, jest więc w czym wybierać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

Wyświetlacz – powinien być przede wszystkim czytelny. Dobry kontrast to podstawa do tego aby, wyświetlane wyrazy były wystarczająco widoczne. Wbrew pozorom wielkość ekranu, nie ma tu znaczenia. Wystarczający będzie monochromatyczny wyświetlacz, najlepiej w kolorach pomarańczowym czy żółtym, gdyż właśnie te barwy są najmniej męczące dla wzroku.

Telefony komórkowe dla seniora – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa telefonu Producent Cena telefonu
1Manta TEL4092N SrebrnyMantaAktualna Cena
2Wiko LENNYWikoAktualna Cena
3Elephone Q CzarnyElephoneAktualna Cena
4Elephone Q BrązowyElephoneAktualna Cena
5Elephone Q BiałyElephoneAktualna Cena

Pełna lista telefonów dla seniora ->

Duże przyciski – ważna jest ich wielkość po to, aby dałoby się wybrać pożądany numer nawet bez używania okularów. Ich podświetlenie ułatwi korzystanie z telefonu w ciemniejszych warunkach.

Prosty interfejs – oprogramowanie powinno być proste i zrozumiałe dla starszych osób. Nieskomplikowany i intuicyjny interfejs z podstawowymi funkcjami, pozwoli wybrać odpowiedni numer telefonu czy odczytać wiadomość SMS.

Akcesoria i dodatki – przydadzą się przyciski szybkiego wybierania najważniejszych numerów, dobre głośniki oraz funkcja głośnomówiąca. Obudowa powinna być solidna i wytrzymała, aby przetrwać różne upadki i przypadkowe upuszczenia. Ważna jest również wytrzymała bateria, ponieważ nie każda starsza osoba będzie pamiętać o codziennym ładowaniu. Na rynku są dostępne modele, które pozwalają nawet na 240 minut rozmowy bez przerwy. Blokowanie klawiatury powinno odbywać się za pomocą zewnętrznego przycisku, ponieważ kombinacje kodujące mogą być kłopotliwe dla starszych ludzi. Z dodatkowych funkcji przyda się na pewno latarka oraz klawisz SOS, którym senior w razie wypadku powiadomi odpowiednie osoby. Radio czy aparat mogą być również atrakcyjną opcją. Lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjna ładowarka będzie specjalna podstawka, która naładuje baterie w telefonie. Dla starszych osób, które mają problemy ze słuchem pomocna będzie lampka sygnalizująca przychodzące połączenie. Senior nie zawsze usłyszy dźwięk dzwonka, jednak może zobaczyć migające światełko.

Ceny telefonów komórkowych dla seniorów

Ceny telefonów dla osób starszych nie są wysokie. Prosty, podstawowy model kupimy już za niecałe 100 złotych.

Telefony komórkowe dla seniora do 100 zł – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa telefonu Producent Cena telefonu
1Manta TEL2003N CzarnyMantaAktualna Cena
2Maxcom MM428BB CzarnyMaxcomAktualna Cena
3Maxcom MM560BB SzaryMaxcomAktualna Cena
4myPhone Halo Easy CzerwonymyPhoneAktualna Cena
5Mescomp MT-195 NestorMescompAktualna Cena

Pełna lista telefonów dla seniora do 100 zł ->

Szukaliście nas po przez:

  • manta 1707 opinie (8)
  • telefon manta 1707 opinie (4)
  • manta tel1707 problem z ladowaniem (3)
  • maxton m55 (2)
  • maxton m-55 opinie (2)
  • manta tel1707 opinie (2)
  • maxton m55 forum (2)
  • manta telefon dla seniora (2)
  • manta senior opinie (2)
  • manta 1707 senior opinie (1)